Jakie zastosowanie ma marmur w aranżacji wnętrz?

łazienka
Kamień naturalny bohaterem domu
30 stycznia 2020
kamień naturalny w pomieszczeniach
Jakie cechy posiada kamień naturalny?
24 czerwca 2020
aranżacji wnętrz

Skały marmurowe już od starożytności stosowane są przy wykańczaniu wnętrz, a od kilku lat zdecydowanie można zauważyć wzrost ich popularności. Gdzie można je stosować?

Podłogi i schody

Marmur znakomicie sprawdza się do wykańczania podłóg i schodów, zwłaszcza w nowoczesnych, przestrzennych i minimalistycznych wnętrzach. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy schody wchodzą do salonu, wówczas wykończone tym szlachetnym kamieniem będą stanowić wspaniałą ozdobę. Trzeba przy tym pamiętać, aby marmur na schody i podłogi charakteryzował się wysokim poziomem twardości, by nie uległ uszkodzeniu.

Blaty stołów

Dla osób, które chcą w swoich wnętrzach postawić jedynie na dodatki z marmuru, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup stolika kawowego, którego blat został wykonany właśnie przy użyciu tego materiału. Marmur to jednak skała, która może mieć różne wzory i kolory, od czystej bieli z subtelnymi dodatkami czerni lub szarości, aż po pełną czerń. Dlatego też przy wyborze stolika kawowego z blatem z marmuru, jego kolorystyka powinna korespondować z pozostałymi dodatkami użytymi we wnętrzu, wówczas efekt będzie spójny i elegancki. Można zastosować go również na stole w jadalni, przy czym jeśli pojawią się plamy, trzeba jak najszybciej je usunąć, aby nie naruszyły one struktury marmuru.

Marmurowe ściany

Marmur znakomicie sprawdzi się również na ścianach, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na duże płytki, które znakomicie udekorują wnętrze i nadadzą mu charakteru. Bardzo często używa się go w łazienkach wykończonych w stylach glamour lub minimalistycznym. W przypadku tego ostatniego, ściany z marmuru zazwyczaj stanowią centralny element przyciągający uwagę. Ciekawym i oryginalnym zastosowaniem marmuru jest również umieszczenie go na ścianach w kuchni. Można wykonywać z niego także blaty kuchenne, choć ze względu na podatność na zaplamienia i wysoką chłonność, należy często i dokładnie je impregnować, a także bardzo uważnie dbać o ich czystość.

Marmur to kamień naturalny, który we wnętrzach buduje luksusowy i elegancki klimat, dlatego jak widać, można używać go na wiele sposobów.

Komentarze są wyłączone.